Dom jednorodzinny w Warszawie

Lokalizacja Warszawa
Rok 2021
Powierzchnia

Nowy projekt domu w Warszawie czerpie inspiracje z klasyki. Wyposażony w meble projektu ID Studio, jego wnętrza to połączenie różnorodnych stylów i referencji.

Kuchnia wykonana została z dębu oraz kwarcytu z dodatkiem eleganckich detali w kolorze ciepłego brązu. Przeszklona gablota w winnie-czerwonej ramie to przestrzeń do ekspozycji akcesoriów, obok niej znajdują się minimalistyczne krzesła oraz długi stół skandynawskiej marki &Tradition. Otwarta na salon kuchnia to miejsce uzupełnione o wiele dyskretnych, ale pięknych dodatków - żyrandol Trapeze od Apparatus oraz stolik kawowy Cassina, oryginalnie zaprojektowany przez Franka Lloyd Wright. W każdym pomieszczeniu znajdują się też starannie dobrane dzieła sztuki.

Gabinet zainspirowała skandynawska estetyka lat 60., gdzie dębowe biurko, biblioteczka oraz proste ścienne szafki rozświetla wpadające przez duże okno dzienne światło. Całość prezentuje się przytulnie i nowocześnie. 

Zmierzając w głąb mieszkania, jego łazienki urządzone zostały w zgodzie z nowoczesnymi kodami kolorystycznymi. Główna łazienka wykończona jest elegancką stolarką, kwarcytem infinity oraz umywalką w odcieniu jasnego beżu, autorstwa marki Catalano. W mniejszej toalecie zaprojektowanej dla córki właścicieli połączono gołębią szarość oraz rdzawą czerwień, które ocieplają jasne kafelki - od podłogi aż po sufit. Drobne akcesoria takie jak kinkiety DWC Editions oraz niklowe krany Vado tworzą spójne przejście między każdym z pomieszczeń.